MacMacOS

Mac’de Siri’yi Kapatmak ve Menü Bardan Kaldırmak

Kabul edelim, Mac’inizi nerede kullanıyor olursanız olun, bizim insanlarımız Siri ile veya bilgisayar ile konuşan birilerini görmekten pek hoşnut olmuyor. Hatta meraklı gözler “deli mi bu adam lan?” gibi derin mana yüklü bakışlarıyla sizler rahatsız edebiliyor. Bu da Siri’yi birçok yerde kullanmaya engel oluyor.

iPhone ve iPad’de Siri oldukça önemli bir yardımcıyken Mac kullanıcıları Siri hanım ile pek içli dışlı olmayı sevmiyor. Eğer siz de Mac’inizin içine yatak döşek yuva kurmuş Siri’den rahatsızsanız o halde birkaç basit adım ile Siri ve diğer sesli servisleri Mac’inizde kapayabilir ve Siri simgesini hem Menu çubuğundan hem de eğer Mac’inizde yer alıyorsa Touch Bar’dan kaldırabilirsiniz.

Mac’de Siri Nasıl Kapatılır?

mac siri kapatma

  1.  Apple menüsünden “Sistem tercihleri…” seçeneğine girin.
  2. Alt kısımda yer alan “Siri” menüsüne giriş yapın.
  3. “Siriyi Etkinleştir” bölümünün yanında yer alan tik işaretini kaldırın.

Tik işaretini kaldırdığınız anda Siri kapalı hale gelecek ve Menü Bar’dan Siri’nin simgesi kalkacaktır. Aynı işlemi tersine uygulayarak Mac’de Siri’yi aktif hale de getirebilirsiniz.

Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda ise Elmafon'a yazıyor ve kız vermeleri için üniversite mezunu olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir