iOSMacOS

Mac’de ve iOS’de TL Simgesi Nasıl Yapılır?

Elma cihazlarınızı hangi amaçla kullanıyor olursanız olun, bazen öyle bir an geliyor ki, TL yazmak yerine Türk Lirası sembolünü kullanmak durumunda kalıyorsunuz. Tabii eğer Mac ve iPhone’unuzda yada diğer iOS cihazlarında bu simgenin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız o zaman arama motorlarında önce bir TL simgesi bulmak, daha sonra kopyalamak sonuç olarak da istediğimiz yere yapıştırmak gerekiyor 😀 Sizin de böyle yaptığınızı biliyorum… beni yemeyin şimdi: D

Oysa hem MacBook’larda hem de tüm iOS cihazların klavyelerinde artık TL simgesini eklemek için tüm bu karmaşayla uğraşmamıza gereken kalmadan tercih edebileceğimiz kısa yollar var;

MacBook’da TL Simgesi Nasıl Yapılır?

Mac TL Simgesi kısayolu

MacBook ve OS X işletim sistemi yapısını kullanan tüm bilgisayarlara güncellemeyle birlikte yerleşik olarak TL sembolü eklenmiştir. Mac’inizin ALT + T tuş kombinasyonunu uygulayarak ₺ simgesini ekrana yazdırabilirsiniz.

iPhone ve iPad’de TL Simgesi Nasıl Yapılır?

iPhone veya iPad’de ₺ simgesi yapmak için ekstradan efor sarfetmenize veya bir kısayol tuşu kullanmanıza gerek yok. iOS cihazınızın klavyesi üzerinden sol alt köşedeki “123” simgesine tıklayarak sembol bölümüne ulaşabilir ve buradan TL simgesini seçebilirsiniz.

Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda ise Elmafon'a yazıyor ve kız vermeleri için üniversite mezunu olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir