iNoktasıiPhone

iPhone’unuzun Garantisini Bozabilecek Nedenler

iPhone’un hem ulusal olarak ve ülkemizde, sıklıkla tercih edilen bir cihaz olmasının en önemli nedenlerinden biri iPhone’un sunduğu servis kalitesi ve garanti kapsamlarının müşteriyi kandırmaksızın birebir uygulanmasıdır.

E kolay değil, sen git bir cihaza dünyanın parasını ver. İki gün sonra da bir sorun oluşsun ve cihazın yarı parasını da tamir ettirmek için ver 😀 Neyse ki, iPhone buna benzer durumların en az yaşandığı cihazlardan biri. Yine de cihazınızın garanti şartlarından yeteri kadar faydalanmak veya cihazınızı garanti kapsamının dışında bırakabilecek nedenler var.

Öncelikle kendi kendinize de garantilerin neyi kapsayıp, neyi kapsamayacağını anlamanız için garanti servisinin çok minnak bir tanımını yapmak istiyorum.

iPhone garantisi; Apple’dan dolayı oluşabilecek herhangi bir sorun nedeniyle mağduriyetinizin giderileceğinin garantisi sunulan servis garantisidir. Yani burada hatalı sizin değil, Apple’ın olması gerekir.

Yani, iPhone’unuzu elinize alıp kendinize şu soruyu sorun. “Bu iPhone benim yaptığım veya kullandığım bir şeyden dolayı mı, bu halde?” eğer bu soruya cevabınız evetse suçlu sizsiniz demektir. Bu durumda da maalesef iPhone’un servisinin size sunabileceği bir şey yok. Yine gelin bi garanti kapsamına çıkaran en popüler nedenlere göz atalım 🙂

Hangi Şartlarda iPhone Garanti Kapsamı Dışına Çıkar?

  • iPhone’un resmi servisi dışında bir servis tarafından içinin açılması pırkalanması ve kurcalanması durumu.
  • iPhone’un sıvı, kuru veya ateşle imtihan edilmesi ve çeşitli kazaların meydana gelmesi.
  • Cihazın ekranının kırılması ve resmi olmayan servisler tarafından değişimi.
  • Kullanıcının önerilen kullanım şeklinin dışına çıkması.
  • Jailbreak gibi sunulan orijinal yazılımın değiştirilmesi sonucu meydana gelebilecek arızalar.
  • Seri numarasının görünmez hale getirilmesi, kazınması veya gizlenmeye çalışması.
  • Kasıtlı olarak bilimum çakallıkla iPhone’un değişim garantisinden faydalanmak için başvurulan yöntemler (Cihaza ters akım vermeye çalışmak veya elektrik şoku uygulamak gibi)
  • iPhone’un batarya ömrünün dolması kullanıcı sorunudur. Yani Apple’ı bağlamıyor.

Genel itibariyle iPhone’un garantisini bozmaya neden olacak tüm maddelere değindiğime inanıyorum. Eksik bir şey mi var? Yada aklınıza takılan bir soru mu?  Yok ben cevabımı hala alamadım diyenlerdenseniz, aşağıdaki yorum kutusundan yaşadığınız sorunu bana iletebilirsiniz 🙂

Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda ise Elmafon'a yazıyor ve kız vermeleri için üniversite mezunu olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir