iNoktasıiOS

iPhone’da Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır?

Daha önceden yayınladığımız bir içerikte Mac’in ekranının yaldır yaldır otomatik aydınlatmayla aydınlatılmasının ne ölçüde büyük güç kaybına neden olduğundan bahsetmiştik. Aynı konuda söylediğimiz üzere iPhone ve diğer tüm iOS cihazlarda da otomatik aydınlatma özelliğini kullanmak pilinizi ciddi oranda sömürebilir.

Otomatik olarak çalışan sensörler ne yazık ki hala tam olarak istenen performansta çalışmıyor. Ayrıca hiçbir sensörün sizin enerji ihtiyacınızı otomatik olarak tahmin edemeyeceğini zaten tahmin edebiliyorsunuzdur.

Bu nedenle tıpkı otomobillerde olduğu gibi şarjınızdan tasarruf etmeniz gerekiyorsa, “otomatik” adı altında sunulan her şeyden vazgeçmeli ve manuel ayarlamalara yani manuel vitese alışmaya başlamanız gerekiyor 😀

iPhone ve Diğer iOS Cihazlarda Otomatik Ekran Parlaklığı Nasıl Kapatılır?

  • iOS cihazınızın ana menüsünden “Ayarlar” bölümüne giriş yapıp, “Ekran ve Parlaklık” bölümüne geçiş yapın.
  • Parlaklık çubuğunun hemen altında yer alan “Otomatik Parlaklık” etiketini kapalı konuma getirin.
  • Artık, cihazınızın ekranında parmağınızı aşağıdan yukarıya doğru sürükleyerek kontrol merkezi üzerinden kendi elinizle güç ayarlamasını yapabilirsiniz.

İpucu: Aydınlatmayı minimum seviyede tutmanın cihazınızda gerçekleştireceğiniz işlemlere göre %50 oranında daha fazla açık kalma süresi sunabileceği unutmayın.

Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda ise Elmafon'a yazıyor ve kız vermeleri için üniversite mezunu olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir