iNoktasıiOS

iPhone Tüm Alarmları Silme

Ertelemek hiç kuşkusuz çağımızın en büyük hastalığı; iPhone’umuza aynı saatlerde onlarca alarm kurup, bunları silmeyi sürekli ertelemek de buna dahil. iOS’in alarmlar tarafındaki en büyük eksikliği, alarmları işaretleme yöntemiyle silemiyor oluşumuzdur. iPhone tüm alarmları silmek istediğimizde bizi birer birer tüm alarmlarla kaldırmaya zorluyor. Henüz sisteme dahil edilmiş bir “Tüm alarmları sil işte ulan!” seçeneği olmadığından, ne yazık ki tümünü elimizle ve tek tek silmek zorunda kalıyoruz.

Yeni iOS güncellemesiyle birlikte neyse ki artık kestirmeden iPhone’umuzdaki tüm alarmları silebileceğimiz pratik bir yöntem var! Eğer siz de benim gibi ardı ardına düzinelerce alarm kuruyor veya iPhone’unuzda köklü bir iPhone alarm geçmişi taşıyorsanız, aşağıdaki ipucunu kullanarak iPhone’daki tüm alarmlarınızı tek seferde silebilirsiniz.

iPhone’da Tüm Alarmlar Nasıl Silinir?

iPhone’daki tüm alarmlarımızı silmek için Siri’den faydalanmamız gerekiyor. Siri’yi ilk harekete geçirmek için iPhone’unuza “Hey Siri! Alarmları sil” şeklinde seslenebilir veya iPhone’unuzun home tuşuna basılı tutarak, Siri’yi aktif hale getirdikten sonra: “Alarmları sil” komutunu verebilirsiniz.

Cihazınızda birden fazla alarm kurulu olduğunda Siri silme işleminizi doğrulamak için size bu kez “Birden fazla var… Hangisini sileyim?” şeklinde yanıt verecek, “Hepsini” sesli komutuyla tüm alarmlarımızı silmeyi onaylayabiliriz.

Bu komutun ardından Siri, Alarmlar uygulamasındaki tüm alarmları silecek ve bize “Tamam, alarmlarının hepsini sildim.” şeklinde yanıt verecektir.

Bu arada hatırlatmakta fayda var: Siri bu komutunuzla iPhone’unuzdaki tüm alarmları (aktif olanlar dahil) silecektir. Sabah işe veya okula geç kalmamak için yeni bir alarm kurduğunuzdan emin olmayı unutmayın.

Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda ise Elmafon'a yazıyor ve kız vermeleri için üniversite mezunu olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir