iNoktasıiOSiPhoneManşet

iPhone’da Tek Elle Klavye Modunu Nasıl Kullanırsınız?

IOS 11’de bir çok kullanıcı için yararlı olacağı kanıtlanmış bir diğer küçük özellik, tek elle kullanılan klavyeler için yeni seçenekler oluyor. İki eli klavye kullanmak daha hızlı olmasına rağmen, hepimiz tek elimizele yazmamız gereken zamanlar yaşıyoruz. Apple’ın iOS 11’e özgü yeni tek elli klavye özelliği, stok klavyesine kullanışlı bir sol ve sağ tek elle ek seçeneğiyle geliyor.

iOS 11’De Tek Elli Klavye Nasıl Kullanılır?

  • 123 düğmesinin yanındaki dünyaya veya emoji tuşuna basılı tutun.
  • Sol veya sağ el klavye simgesini seçin
  • Standart klavyeye geri dönmek için ise klavyenin yanındaki ikona dokunun.

Tek elle kullanılan klavyeler, iPhone 7 Plus’da (bu özellik iPhone SE veya 5’lerde bulunmayacak olsa bile) tek bir başparmak ile tüm klavyeye ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

Tek Elle Klavyeyi iOS 11’De Varsayılan Yapmak

Sol veya sağ tek elli bir klavyeyi varsayılan yapmak isteyebilirsiniz. Varsayılan ayar ataması yapmak için, dünya / emoji düğmesine basıp, basılı tuttuktan sonra Klavye Ayarları … düğmesine dokunabilir veya Ayarlar → Genel → Klavye üzerinden erişebilirsiniz. Klavye ayarlarına girdikten sonra, Tek Elle Klavye’ye dokunun ve ardından, Sol veya Sağ seçeneği için varsayılan değerini seçin.

Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda ise Elmafon'a yazıyor ve kız vermeleri için üniversite mezunu olmaya çalışıyorum.

One thought on “iPhone’da Tek Elle Klavye Modunu Nasıl Kullanırsınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir