iNoktasıiOS

iPhone ve iPad’de Tüm Sekmeleri Tek Seferde Kapatmak

iOS cihazlarınızda Safari tarayıcısını çok sık kullanıyorsanız, çağımızın popüler rahatsızlığı olan ardı ardına sekme açma sorunundan siz de muzdaripsiniz demektir. Bazen yeri geliyor ardı ardına 30 farklı sekme açıyoruz, işimizi tek bir kaynaktan hallettiğimizdeyse tüm bu sekmelerin hepsi birer fazlalık görünüyor ve bunların her birinin teker teker kapatılması gerekiyor.

iOS cihazlarda kullanılan Safari neyse ki artık tek tıkla tüm açık internet sekmelerini kapatabilme özelliğine sahip. Apple’ın bu konu hakkında garip bir tutarsızlığının olduğunu kabul etmek gerek. Bir güncellemede bu özellik kullanıcılara sunuluyor ve daha sonra “Yok, siz şimdi yanlışlıkla bu tuşa basar tüm sekmeleri kapatırsınız, sizin kullanıcı deneyiminize ziyan gelir.” diyerekten bu özelliği iOS cihazlardan kaldırıyor.

Yalnız, bu sefer galiba Apple’da artık bu işin ciddiyetini kavramış olmalı ki uzun süredir iOS’in Safari’sinde yer alan tek tıkla tüm sekmeleri kapatma özelliğine zeval gelmedi. Şahsen ben bu özelliği Safari’de çok sık kullanıyorum. Sizlerde ardı ardına sekme açıp, sonra hepsini tek seferde kapatma taraftarıysanız birkaç basit adımla tüm sekmeleri tek tıkta nasıl kapatacağını öğrenebilirsiniz;

Safari’de Tüm Sekmeler Kolayca Nasıl Kapatılır?

  • Safari’ye girmediyseniz eğer Safari’ye giriş yapın ve denemek için birkaç sekme açın.
  • Sekme işaretine birkaç saniye kadar basılı tutun.
  • Karşınıza gelen ekrandan “X Sekmeyi Kapat” butonuna basın.
  • Tüm açık safari sekmeleri kapatılacaktır.

ios safari sekme simgesi ios safari sekme kapatmak

Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda ise Elmafon'a yazıyor ve kız vermeleri için üniversite mezunu olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir