iPhone

iPhone IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

İkinci el bir iPhone alıyorsanız, cihazı satın almadan önce  iCloud kilidi kontrolünden sonra yapmanız gereken en önemli kontrol iPhone IMEI sorgulaması işlemidir. Satın aldığınız bir cihazın, birkaç ay sonra çalışmayı bırakması gibi bir hüsran yaşamayı istemezsiniz değil mi?

Bir iPhone’un IMEI numarasını sorgulamak için izlemeniz gereken adımlar oldukça basittir;

  • iPhone’un Ayarlar menüsünden, Genel > Hakkında bölümüne girin.
  • Bu menüde yer alan bilgiler, bir iPhone’un kimliğinin belirlenmesi açısından kullanılabilecek en önemli bilgilerdir. Ekranın aşağı tarafında birçok teknik rakamla birlikte IMEI sütununun karışısında iPhone’un IMEI numarasını görebilirsiniz.

iPhone IMEI öğrenme

  • Eğer cihazı satın alacaksanız, içerik henüz bitmedi. Mutlaka aşağıdaki ipucunu da aklınızda bulundurun.

Bazı durumlarda satıcılar buluşmayı telefonu şarjı az ve bitmek üzere olarak getirebilirler. Bu durumda eğer cihazın içerisinden IMEI sorgulaması yapamıyorsanız, cihazın SIM kartını yerleştirdiğiniz yuvayı çıkarabilir ve bu yuvanın üzerinde yer alan IMEI numarasına göz atabilirsiniz.

iPhone IMEI Sim yuvası

Cihazın içinden yapılan IMEI sorgulamaları bazen kafanızı karıştırabilir ve bu veri çeşitli yollarla değiştirilebilir. SIM yuvasındaki IMEI numarasıyla cihazın içerisindeki IMEI numarası eşleşiyorsa, cihaz hakkında daha fazla bilgi ve cihazın garanti süresini sorgulamak için buraya tıklayarak, cihazın Apple garantisi içinde olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda ise Elmafon'a yazıyor ve kız vermeleri için üniversite mezunu olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir