iNoktasıiOSiPhoneManşet

iOS 11’de Güç Tuşu Olmadan iPhone’u Katmak

IOS 11’de çok seksi olmayan ancak ihtiyaç duyulduğunda gerçekten kullanışlı bazı işlevsel yeni özellikler var. Bu yeni özelliklerden biri, uyku / uyandırma (güç) düğmesi olmadan iPhone’unuzu kapatma yeteneğidir.

iOS 11 yazılımı ile cihaz üzerinden iPhone’unuzu tamamen kapatma seçeneğini sunuluyor. Bu özellik sıklıkla kullanmanız gereken bir şey değil ancak telefonunuzu düşürdüğünüzde, arıza yaşamanız durumunda veya uyku / uyanıklık (güç) düğmesiyle (iPhone X’deki yan düğme olarak adlandırılır) başka bir sorunla karşılaşırsanız, bu kullanışlı özellikten faydalanabilirsiniz.

Bu yeni yetenek, ekran üstüne erişilebilirlik düğmeleri sıkıştırmada güçlük yaşayanlar gibi kullanıcılar için de yararlı olabilir.

Güç Düğmesi Olmadan iPhone’unuzu Nasıl Kapatabilirsiniz?

  • Ayarlar’a gidin.
  • Genel sekmesinin altında yer alan “Sistemi Kapat” butonuna tıklayın.
  • Kapatma düğmesini soldan sağa doğru hızlıca kaydırın.

Siri şimdilik iOS 11’de iPhone’u kapatmaya yardımcı olamıyor ancak, bunu sorduğumuzda, akıllı asistan telefonu kapatma kabiliyete gelecekteki destekleyeceğini ima ediyor.

iPhone ekranınızı kilitleyebilmek (tuşları kilitlemek için) ve uyku / uyanma uyarı düğmeniz çalışmıyorsa, Assistive Touch yardım ile bunu yapabilirsiniz. Assistive Touch özelliğini açmak için Ayarlar → Genel → Erişilebilirlik → Assistive Touch’a gidin. Ekranınızdaki Home düğmesine bir kez dokunduktan sonra Cihaz → Ekranı Kilitle’ye dokunun.

Türkiye'nin İstanbul eyaletinde yarı zamanlı Süpermen olarak çalışıyorum. Arta kalan zamanlarımda ise Elmafon'a yazıyor ve kız vermeleri için üniversite mezunu olmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir